15.11.2011 10:36 - Поздрав и покана за Дани Младенов
Автор: vanik9 Категория: Регионални
Прочетен: 1253 Коментари: 0 Гласове:
10

Почетният член на фен клуб "Гунди" в гр. Кюстендил Дани Младенов, футболист от "Левски" София, се представи отлично в мача с "Берое" Стара Загора и допринесе за победата с 2:1 като гост на старозагорци. Още от сега председателят на клуба Васил Николов го поздравяма за големите му успехи и го кани на ноемврийското тържество на клуба на 26/12/2011 г. в кафе "Централ" при Дуйчи на кебапче и чаша вино. Ето и подробности за мача, публикувани в пресата:
                                                  7дни СПОРТ
Левски спря серията си от загуби като гост този сезон и победи Берое с 2:1 в Стара Загора. Сините показаха променена игра в дебютната среща на новия треньор на тима Николай Костов. Двете попадения за успеха пък отбеляза капитанът на Левски Христо Йовов, а почетния гол за домакините вкара Владислав Златинов.
Още от самото начало на срещата гостите взеха инициативата и до края на срещата диктуваха събитията по терена. В 8-ата минута Старокин намери Гаджев в пеналта на Берое, но халфът стреля встрани. Малко след това Йовов шутира, но Дзаферович изчисти в корнер. В 32-ата минута сините поведоха в резултата. Даниел Младенов открадна топката пред наказателното поле на Берое, напредна няколко метра и я пусна успоредно на голлинията, а непокритият Йовов спря и с премерен удар вкара за 1:0 за Левски.
В началото на втората част играта се накъса и опасни положения пред двете врати липсваха. Така се стигна до 62-ата минута, когато Дзаферович не успя да изчисти центриране на Гаджев, Младенов се опита да стреля от въздуха, но топката стигна до Йовов и капитанът на сините от 5 метра вкара за 2:0. В последната минута на редовното време Златинов оформи крайното 2:1 за Левски, след като Гаджев и Мулдер не покриха нападателя на Берое след изпълнение на корнер и голмайсторът на заралии от няколко метра забоде топката под горната греда на Пламен Илиев.

Ако искате да видите откъси от мача, то кликнете върху стрелката по-долу.